Randactiviteiten expo 25 Joêr Brussels Volkstejoêter

De langverwachte randactiviteiten voor de expo 25 Joêr Brussels Volkstejoêter zijn eindelijk bekend! Naast het bekijken van de prachtige expo heb je nu ook de kans om een acteerles te volgen, je Brussels bij te schaven met een taalles en een interviewsessie met BVT’ers van het eerste uur bij te wonen.

Schrijf je snel in via volgende link: Inschrijven
Voor vragen kan je altijd terecht bij info@brusseleir.eu
Alle lessen gaan door in het AMBV, Arduinkaai 28, 1000 Brussel.

Donderdag 18 september of zaterdag 4 oktober 2025, telkens om 15u

AKTEIRLES mè Luc De Smet

Wat is voor de meeste mensen het criterium om kunst goed te vinden, een schilderij bijvoorbeeld?

Vaak zeggen ze dan: “Het is precies echt !”. Dat komt omdat de kunstenaar zeer zorgvuldig heeft gekeken hoe dat ‘echt’ in het echt is en dat dankzij zijn / haar techniek perfect weet weer te geven.  Dat is bij acteren niet anders: scherpe observatie van alledaags menselijk gedrag en de perfecte, geloofwaardige weergave in het (na)spelen daarvan is de basis van waaruit verderop alle stijlen en uitvergrotingen mogelijk zijn.

Als we de werkelijkheid zo dicht op de huid zitten, zien we meteen hoeveel theatraal materiaal er in de hoekjes en kantjes van die alledaagsheid te rapen valt en hoeveel speelplezier dat oplevert.

Acteur, regisseur en spelpedagoog Luc De Smet leert je de basistechnieken aan van het toneelspel.
Luc schitterde als hoofdrolspeler in de BVT-producties ’N Vlooi In A uur en Poepa.

Beide momenten zijn los van elkaar en behandelen exact dezelfde lesstof. Je kunt dus kiezen welk lesmoment je bijwoont.

TOÊLLES BRUSSELS mè Robert Delathouwer

Donderdag 9 oktober of zaterdag 18 oktober, telkens om 15u

Mier Brussels as Robert Delathouwer kende ni emme.  Robert is als 25 jaar één van de bezielers van de Brusselse streektaalprojecten.
Als Streektaalcoördinator voor Brusseleir! geeft hij het Brussels door met toêllesse, initiaties, coaching en begeleiding.
Tijdens deze toêlles geeft Robert jou met de nodige zwans alle mogelijke aspecten van het Brussels door. 
Verget uuk a stem ni mei te bringe want er zal uuk gezoenge wëdde!

Beide momenten zijn los van elkaar en behandelen exact dezelfde lesstof. Je kunt dus kiezen welk lesmoment je bijwoont.

OUVER ET BRUSSELS VOLKSTEJOÊTER

Zaterdag 25 oktober om 15u

Van waar het idee om een Brussels Volkstejoêter op te richten en hoe ging dat?  Wat zijn de organisatorische en artistieke evoluties van het gezelschap? 
Wat is de bijdrage van het Brussels Volkstejoêter sociaal-cultureel en tot de uitstraling van Brussel.  Wat is het belang van het verbrusselen van toneelstukken en waar wordt er rekening mee gehouden. De mooie herinneringen en wat brengt de toekomst.  En zu voesj…
Bezielers van het eerste uur Geert Dehaes, Claude Lammens, Robert Delathouwer en Marc Bober gaan met mekaar in gesprek en vertellen je er alles over. 
Of toch zuvuil muigelaaik!